Chalúpka na stračej nôžke

Žiadna recenziaČavoj,  , Slovensko

Zdieľať

Image (4).jpeg
Chalúpka na stračej nôžke Image (10).jpeg
Chalúpka na stračej nôžke Image (9).jpeg

Ubytovanie na súkromíOd hostiteľaNa Stračej nôžke

4 hostia
-
1 kúpeľňa

Kontakt na hostiteľa

O ubytovaní

V dnešnej dobe plnej technológií, postupnej industrializácie miest, hektického života a rýchlo plynúceho času Vám prinášame jedinečný projekt pre rekreáciu duše aj mysle. Naša ideológia "späť ku koreňom" Vás prenesie naspäť v čase do doby keď ľudia ešte nepoznali technológie a pre svoj život využívali dary prírody a okolitého prostredia.


Sme fanúšikovia krásneho romantického slovenského vidieka a tradičného života ako aj histórie slovenského ľudu a folklóru. O túto myšlienku sa chceme s Vami podeliť a pripomenúť si tak život našich predkov, vytvoriť vzťah k prírode, spoznávať jej zákutia a špecifiká a naučiť sa milovať históriu a tradície.


Náš projekt sa konkrétne špecifikovať nedá a pritom má mnoho mien ako výhľadňa, domček na stračej nôžke, chalúpka, chyža, dom baby jagy, tradičná drevenica... Môžete si tento domček nazvať ako len chcete ale pokúsime sa Vám to priblížiť aby ste si vedeli predstaviť čo Vás čaká, keď sa stanete fanúšikmi nášho projektu. Jedná sa o tradičný domček avšak vo výške situovaný vo svahovitom pozemku čím sa umocňuje výhľad na okolitú scenériu.

Na pozemku o rozlohe cca. 2500 m2 sa nachádza oplotená časť približne o rozlohe 1000 m2, ktorá je Vám plne k dispozícii. V ohradenom areáli je situovaný parkovací priestor pre prípadné parkovanie Vášho vozidla. V nižšej polohe sa nachádza zastrešený altánok so sedením a vonkajším kozubom, hneď vedľa altánku je vybudované ohnisko s lavičkami a kotlíkom pre varenie guľášu alebo pokrmov podľa vlastnej fantázie. Pre väčšie pohodlie máte prichystané potrebné množstvo dreva poprípade dreveného uhlia aby ste si mohli naplno užiť svoj pobyt. Pod úrovňou ohniska sa nachádza ľahko prístupná oddychová plocha, hojdačky pre deti , poprípade môžete prizvať priateľov - vyznávačov spania pod holým nebom, aby si postavili stan a tak môžete stráviť príjemné chvíle v kruhu priateľov a známych.

Samotná chalúpka je postavená na deviatich pevných pilieroch vo výške viac ako 3,5 metra na ktorú sa dostanete pomocou pevného dreveného schodiska. Celá podlaha má plochu 30 m2 z čoho samotná chalúpka má podlahovú plochu 16 m2 pozostáva z jednej miestnosti a hygienického kútika. A terasa v tvare "L" s podlahovou plochou 14m2. Terasa je ohradená zábradlím pre väčšiu bezpečnosť. Tu si môžete vychutnať rannú kávu, raňajky alebo len tak sledovať okolitú romantickú scenériu, východ či západ slnka, hviezdy, spln, lesné zvieratá. Všetky tieto možnosti prináša terasové sedenie .

Samotná chalúpka poskytuje plný komfort pre Vaše pohodlie svojím vybavením. Je kompletne zateplená - v období chladnejších mesiacov oceníte romantickú plynovú piecku, ktorá Vám umožní prispôsobiť si teplotu v chalúpke podľa vlastnej potreby. Možnosť spania je vyriešená dvoma lôžkami. Na prízemí stojí priestranná posteľ pre dve dospelé osoby a na poschodí sa nachádza ďalšie plnohodnotné lôžko pre dve dospelé osoby. Keďže vrchné poschodie zaberá asi len polovicu celej podlahovej plochy je tu vybudované zábradlie pre väčšiu bezpečnosť hlavne detí počas spánku. V rámci interiéru môžete využiť stôl s dvoma stoličkami , plne vybavený rustikálny kredenc v ktorom nájdete všetko čo potrebujete pre prípravu jedla vrátane plynového variča.


Keďže ste sem prišli budovať medziľudské vzťahy a zažiť romantiku elektrina v chalúpke je núdzová. To znamená, že slúži na osvetlenie interiéru poprípade pre nabitie Vašich mobilných telefónov, laptopov .

Chalúpka sa nachádza v malej historickej dedinke Temeš , okres Prievidza
V dedinke sú potraviny, krčma, turistický chodník na dominantu - Temešskú skalu

Hlavné vybavenie objektu

Rezervovanie celého objektu

Celý objekt budete mať len pre seba

Domáci miláčikovia sú vítaní

Povolené, bez obmedzenia, zdarma (po dohode s majiteľom)

Parkovanie pri objekte

Parkovanie Pri objekte. Voľné parkovanie

Vhodné pre deti

Detská hojdačka, Detská postieľka, Hračky pre deti

Altánok

Kotlík, Ohnisko, Vonkajší krb

Izby

Ďaľšie vybavenie objektu

Pri objekte, v areáli objektu sa nachádza

Kotlík,

Kalendár orientačnej obsadenosti

Kde budete ubytovaný

Click here for a map.

Čavoj,  , SlovenskoPonitrie je jednou z poľnohospodárských oblastí. Súčasťou sú aj pohoria Vtáčnik a Tribeč, ktoré patria do Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie. ...

Atrakcie v okolí

Cenník ubytovania

Pravidlá ubytovania

Podmienky stornovania
Pri stornovaní pobytu 14 dní pred začiatkom pobytu je záloha vrátená v plnej výške, v opačnom prípade prepadá záloha v prospech poskytovateľa ubytovania.

Poznámka majiteľa
Podrobnejšie informácie nájdete na stránke: www.nastracejnozke.sk

Čas príchodu

Od 13:00 - Do 18:00

Čas odchodu

Od 11:00 - Do 11:00

Je povolené fajčenie v objekte?

Fajčenie v interiéri NIE JE povolené.

Akým jazykom sa dohovorím s hostiteľom?

Slovensky, Anglicky

slovak
english

Býva majiteľ v objekte?

NIE, majiteľ (správca) sa počas pobytu nezdržiava / nebýva v objekte.

Je objekt oplotený?

ÁNO, objekt je oplotený.

Akým spôsobom sa kúri v objekte?

Vykurovanie plynom, Vykurovanie krbom

Možnosti stravovania v objekte

Bez stravy

Detská kolíska

Je k dispozícii

Je objekt bezbariérový?

NIE, objekt nie je bezbariérový.

Kontakt na hostiteľa

Chalúpka na stračej nôžke  Ubytovateľ

Na Stračej nôžke

Členom od:  Nov 2022

Ak ste nenašli čo ste hľadali, spojte sa s hostiteľom a on Vám odpovie na všetky otázky.

Od115 €/noc

Obsadenosť/Rezervovať

0 hostí

Počet hostí nie je zvolený
Cena spolu
--- €

Domáci miláčikovia sú vítaní?

Povolené, bez obmedzenia, zdarma (po dohode s majiteľom)

Parkovanie pri objekte?

Parkovanie Pri objekte. Voľné parkovanie

Vhodné pre deti?

Detská hojdačka, Detská postieľka, Hračky pre deti

Altánok?

Kotlík, Ohnisko, Vonkajší krb
Ubytovací portál hladamchatu.sk - Chaty a chalupy na prenájom

Načítavám......